מאחורי העדשה

אז בואו אני אספר לכם קצת עלי…

אני ריקי שרון, צלמת הריון, ילדים ומשפחה.
אני מתגוררת במעלות עם אופיר בעלי היקר ומוריה הילדה המקסימה שלנו.

אני מגיעה מעולם העיצוב, סיימתי לימודי עיצוב גרפי ותקשורת חזותית במכללת תילתן שבחיפה ולאחר תקופה של כמעט 10 שנים בתחום, בערה בי התשוקה לעשות משהו מעבר למסך המחשב. מאחר וצילום היה חלק ממני כל ימי חיי, החיבור היה בלתי נמנע עשיתי קורס צילומי סטודיו מקצועיים ויצאתי לדרך בינואר 2012.

עם הזמן יותר ויותר גיליתי את האהבה האמיתית שלי והיא צילומי חוץ בטבע. בתור מי שמתגוררת בגליל, מצאתי את הטבע כתפאורה מושלמת, מעוררת השראה, אשר מכניסה אוירה קסומה במיוחד לתמונות. אני מאוד מאמינה בצילומים טבעיים ולא מאולצים ולכן סגנון הצילום שלי הוא עדין, רך ורומנטי.

אז איך הגעתי לזה אתם שואלים? אז אולי אתם לא יודעים, אבל אני בת זקונים.
נולדתי אחרי 3 בנים, בהריון מאוד לא מתוכנן. ההפרש ביני לבין האחים שלי כ"כ גדול, שאת רוב הילדות שלי בבית ביליתי רק עם אמא ואבא, שכן האחים שלי כבר גדלו ועזבו את הקן. הרבה פעמים מצאתי את עצמי לבד. תמיד הייתי האחות הקטנה והקשר עם האחים מעולם לא היה חזק מאוד מפאת הפער הגדול בינינו…
אבל בימים שבהם הרגשתי בודדה, הייתי יושבת ופותחת את אלבומי התמונות של המשפחה. תקופות שלא זכרתי, ארועים שנשכחו ועוד, היו חוזרים לחיים פתאום. ויחד איתם חזרה תחושת השייכות.

איך שאחי הצטלם איתי על האופנוע החדש שלו,
איך אמא שלי היתה כשהייתי אצלה בתוך הבטן בציפייה,
איך היא חיבקה והניקה אותי כשהייתי רק בת חודשיים,
איך הלכנו כולנו לים ולטיולים שאבא שלי ז"ל כ"כ אהב…

וכל פעם זה מילא אותי קצת ועוד קצת. הנה – מפה באתי. לכאן אני שייכת. זאת המשפחה שלי. זה חיבר אותי לעצמי וזה חיבר אותי לקשר שלי איתם, אבל הכי חשוב… זה נתן לי ביטחון. ביטחון של בית שאין שני לו.

אז אני מאחלת לכם שתזכו לתעד את כל רגעי הקסם שלכם,
ואם תרצו, אני גם אשמח לעשות זאת עבורכם